دوشنبه, ۱ مرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-07-22
تبلیغات
تبلیغات
تاریخ انتشار : 05 فروردین 1403 - 20:04 |
15758 بازدید
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن‌ قانع در خطبه‌های امروز نمازجمعه شیراز اظهارداشت: یکی از خصوصیات بارز انسان باتقوا امانتداری در خصوص نعمت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی است که خداوند در اختیار انسان قرار می‌دهد. امام جمعه موقت شیراز گفت: یکی از موضوعات مهم و حیاتی که مورد توجه مقام عظمای ولایت […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن‌ قانع در خطبه‌های امروز نمازجمعه شیراز اظهارداشت: یکی از خصوصیات بارز انسان باتقوا امانتداری در خصوص نعمت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی است که خداوند در اختیار انسان قرار می‌دهد.

امام جمعه موقت شیراز گفت: یکی از موضوعات مهم و حیاتی که مورد توجه مقام عظمای ولایت قرار گرفته و در این سالیان انگشت تأکید بر آن نهادند موضوع خانواده متعالی است؛ مسئله حیات بخش خانواده به عنوان سنت اصیل الهی در استاد و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی هم مورد توجه قرار گرفته است.

وی بر اهمیت مسئله معنویت و اخلاق در محیط خانواده تأکید کرد و گفت: از مسئولان، نهاد‌ها و آحاد مردم این مطالبه وجود دارد که نسبت به موضوع معنویت و اخلاق برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی مناسب و عمیق صورت بگیرد، رهبر معظم انقلاب هم در بیانیه گام دوم انقلاب این موضوع را به عنوان یکی از سرفصل‌های مهم مورد تأکید قرار داده‌اند.

قانع اضافه کرد: تأثیر مستقیم معنویت و اخلاق در خانواده و سرایت آن به جامعه به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است.

وی نقطه آغاز اصلاح جامعه را خانواده و نقطه حرکت خانواده را موضوع معنویت دانست و در خصوص فرهنگ جامعه منحط غربی گفت: امروز شاهد انحطاط و فروپاشی نهاد خانواده در غرب و حتی شرق هستیم، لذا مسئولیت مهم معنویت‌پردازی در محیط خانواده به عنوان یک مأموریت جدی از سوی رهبر معظم انقلاب از خانواده‌ها مطالبه شده است.

قانع اضافه کرد: برای اینکه سفره پاک معنویت در خانواده پهن شود و ارزاق معنوی از سوی خدا و فرشتگان بر سر این سفره نهاده شود باید در این راه استقامت بورزیم، تلاش کنیم و ریاضت بکشیم.

وی دعوت به نماز و تعهد نسبت به نماز را راهی برای ایجاد فضای معنوی در خانواده قلمداد کرد و گفت: عمل مضاعف دعوت به نماز به دلیل ایجاد فضای معنوی در محیط خانواده است که جایی برای وسوسه‌های شیطانی باقی نماند.

امام جمعه موقت شیراز یادآور شد: تقویت معنویت در محیط خانواده مسئله جدی است و والدین باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته باشند، اگر این امر محقق شود مانع از آسیب‌پذیری فرهنگی و اجتماعی خانواده خواهیم شد و همچنین این امر موجبات زمینه‌سازی برای خودآگاهی و شناخت عیوب در خانواده را فراهم می‌کند.

قانع با ابراز اینکه امیدواریم اهتمام همه مسئولان، خانواده‌ها و والدین به امر تربیت بیش از گذشته باشد، گفت: یکی از ابعاد مهم موضوع معنویت، اتصال به، ولی اعظم حضرت مهدی (عج) است که در حال حاضر هم در آستانه میلاد این حضرت بزرگوار هستیم، لازمه واگذاری امور و اینکه ما خودمان را تحت تربیت امام زمان (عج) قرار دهیم اتصال معنوی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در این هفته رویداد مهم، حیاتی و سرنوشت‌ساز انتخابات را در پیش داریم؛ رهبر معظم انقلاب در نگاه و افق تمدنی خود به اهمیت نقش‌آفرینی ویژه و انحصاری ملت ایران و تفکر انقلاب اسلامی در زمینه‌سازی ظهور اشاره کرده و می‌فرمایند که زمینه ظهور در صورت پیروزی ملت ایران آماده می‌شود.

امام جمعه موقت شیراز افزود: امروز مسیر تاریخ مسیر ظلم، سلطه‌گری و سلطه‌پذیری است، اگر هر چه ملت ایران پیشرفت کنند و به آن نقطه موعود برسند مسیر تاریخ عوض خواهد شد، زمینه ظهور امام زمان (عج) آماده و دنیا وارد مرحله جدیدی می‌شود، تحقق این امر مهم بسته به عزم و معرفت امروز ملت ایران است.

قانع اضافه کرد: هر کس در هر جای عالم اگر دنبال‌رو تفکر ملت ایران باشد می‌تواند مسیر تاریخ را تغییر دهد، در عرصه‌های مختلف اگر بخواهیم تکلیف و ماموریت زمینه‌سازی ظهور را ترسیم و تعریف کنیم بایستی نگاه کنیم ببینیم فرمایش ناخدای کشتی انقلاب چیست.

وی با بیان اینکه رفتار سیاسی، عزم و اراده سیاسی آحاد مردم مطالبه رهبر معظم انقلاب از ملت ایران است، گفت: رفتار دینی و انقلابی اکنون مردم ایران، حمایت از حاکمیت اسلام و تقویت بنیان‌ها و همچنین پشتیبانی از مسیر نورانی ولایت و ولایت فقیه یک مأموریت جدی است که همه ما انشالله پای این کار ایستاده‌ایم.

امام جمعه موقت شیراز گفت: عرصه انتخابات به تعبیر رهبر معظم انقلاب علم بلند نظام جمهوری و مظهر مردم سالاری دینی است، بدون شک ایمان انقلابی، غیرت ملی، روحیه سلطه ناپذیری و صداقت ملی و انقلابی مردم در پشتیبانی از این سرزمین مشت محکم دیگری بر دهان استکبار است.

قانع گفت: امید است همه ما با عزم راسخ و کنشگری فعال هم خودمان در کارزار بزرگ نظام یعنی انتخابات شرکت کنیم و همه بقیه آحاد ملت شریف ایران را به این امر مهم و راهبردی دعوت کنیم.

وی به نامزد‌های انتخابات توصیه کرد: 2 برنامه مهم در این انتخابات وجود دارد، موضوع نمایندگان مجلس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در این انتخابات از اهمیت بسیاری برخوردار است.

امام جمعه موقت شیراز که معتقد است در ساختار حکومت اسلامی پذیرش مسئولیت بر اساس تکلیف دینی و توانمندی است، گفت: نامزد‌های انتخابات در معرض پذیرش مسئولیت دینی و انقلابی قرار گرفته‌اند، نمایندگی و وکالت از مردم شریف یک تعهد دینی، شرعی و انقلابی به بار می‌آورد.

وی با طرح این پرسش که بناست چه اقدامی و چه مسیری را برای استیفای حقوق این مردم شریف در پیش بگیریم، گفت: استان فارس در عرصه‌های مختلف ظرفیت‌های ویژه ملی و بین‌المللی دارد و از سرمایه عظیم نخبگانی دینی، انقلابی و تمدنی مردم و جایگاه متعالی سومین حرم اهل بیت (ع) بهره می‌برد.

قانع اضافه کرد: نامزد‌های انتخابات با این سرمایه عظیم مواجه هستند که مأموریت استیفای حقوق و مطالبات بحق مردم شریف استان مأموریتی بس سنگین است که نیاز به تخصص، تعهد، انگیزه دینی و انقلابی و مجاهدت دارد.

امام جمعه موقت شیراز افزود: آنچه مورد مطالبه مردم استان فارس است این است که این استان پهناور جایگاهش در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی تثبیت شود، موضوع سومین حرم اهل بیت (ع) ارتقاء یابد، همچنین مسئله قطب اقتصادی در جنوب کشور و اقتصاد دریا در استان مورد توجه قرار بگیرد و تحقق یابد.

وی کنشگری فعال و تصمیم‌سازی‌های ملی و بین‌المللی را از دیگر مطالبات مردم فارس از نمایندگان مجلس دانست و گفت: ما توقع داریم از ظرفیت تمدنی، ولایی، انقلابی، دینی و نخبگانی استان برای تأثیرگذاری در سطح ملی و بین‌المللی استفاده کنیم و این نیازمند کنشگری فعال و تخصصی نمایندگان شریف در هر دو مجلس است.

قانع افزود: تعهد، تخصص و ارتباط دقیق میدانی با نظام مسایل استان و حوزه انتخابیه از شاخص‌های اصلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/424

    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط بیاتونیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما